Specifický výzkum na KOV: AKTUALIZCE

Stále hledáme studenty a studentky magisterského programu ke spolupráci v podzimním semestru 2024.

22. 9. 2023

Pro projekt Podpora didaktických kompetencí v oblasti občanského vzdělávání: Násilí v Evropě po roce 1945 sháníme studenty či studentky Katedry občanské výchovy.

Účast v projektu bude ohodnocena stipendiem. Ve vaší práci se nemusíte vztahovat pouze na evropský kontinent, může jít i o zkušenost, která s evropskou historií souvisí, ovlivnila ji, ale neodehrála se přímo u nás.

Cílem je vytvořit výukový materiál, který by žákům a žákyním ZŠ přibližoval téma násilí přítomného v Evropě a s evropskou stopou po roce 1945. Jde nám o násilí nějakým způsobem organizované a institucionalizované: o aktivity teroristických organizací či nedávné i soudobé válečné konflikty. Činnost bude spočívat ve shromáždění relevantních podkladů k tématu, zpracování didaktických materiálů a jejich doplnění metodickým pokynem.

Protože doba řešení končí 31. prosince 2023, neváhejte příliš dlouho a kontaktujte vedoucí katedry Báru Vackovou.